jesteś tutaj: strona główna / pomoc / Kontakty z kontrahentami

Kontrahenci - kontaktyFormularz danych kontrahenta umożliwia wprowadzenie podstawowych danych kontaktowych, a więc numeru telefonu i faksu oraz adresu email. W przypadku większych firm ilość osób, z którymi można się kontaktować będzie zdecydowanie większa. W tym celu wykorzystać należy listę kontaktów kontrahenta. Moduł ten pozawala przechowywać dowolną ilość kontaktów dla każdego z kontrahentów dodanych przez użytkownika.

Przykładowy ekran kontaktów kontrahenta

Lista rozwijana pozwala wybrać interesującego nas kontrahenta, a tym samym wyświetlić aktualną listę jego kontaktów. Każdy wpis zdefiniować można za pomocą danych ułatwiających w przyszłości nawiązanie kontaktu:
- imię i nazwisko
- stanowisko
- telefon
- adres email
- dodatkowe uwagi

Przykładowy ekran kontaktów kontrahenta podczas edycji

W celu dodania nowego wpisu wciskamy przycisk 'Dodaj kontakt', a następnie podajemy dane nowego kontaktu. Po zapisaniu danych, dla aktualnie wybranego kontrahenta zostanie dodany nowy kontak. Używając standardowych przycisków edycji, kasowania, zatwierdzania i anulowania zmian, można dowolnie modyfikować zarówno już istniejące jak i nowe wpisy.

Listy kontrahentów w module kontaktów i module kontrahentów są ze sobą sprzężone. Oznacza to, że wybranie na jednej z list kontrahenta spowoduje automatyczne wybranie go po przejściu do drugiego modułu.