jesteś tutaj: strona główna / pomoc / Lista kontrahentów

Lista kontrahentówLista kontrahentów zawiera wszystkich kontrahentów wprowadzonych do katalogu, bez względu na to czy są oni widoczni na listach wyboru czy nie. Każdy kontrahent opisany jest za pomocą swego kodu, nazwy, skróconego adresu (bez informacji o państwie, województwie, gminie, powiacie, poczcie i kodzie pocztowym), typu (dostawca, odbiorca, dostawca i odbiorca) oraz numeru NIP. Listę można dowolnie sortować, a domyślnie ułożona jest według nazw kontrahentów.

Przykładowy ekran z listą kontrahentów

Dla ułatwienia wyszukiwania konkretnych podmiotów możliwe jest filtrowanie listy po typie, nazwie i numerze NIP. W tym celu wybieramy jeden z dostępnych typów ewentualnie wprwadzamy fragment nazwy lub numeru NIP, a następnie wciskamy prycisk 'Wyszukaj'. Możliwe jest oczywiście tworzenie złożonych filtrów, które zawierają wszsytkie trzy dostępne kryteria. Podczas wyszukiwania po nazwie lub numerze NIP wypisywani są wszyscy kontrahenci, którzy w nazwie lub numerze NIP posiadają podany fragment wyszukiwanej informacji. Poniżej widzimy przykład filtrowania kontrahentów, którzy posiadają w numerze NIP liczbę 542.

Przykładowy ekran filtrowania listy kontrahentów

Wciśnięcie przycisku 'Nowy kontrahent' przeniesie nas do ekranu szcegółów kontrahenta, gdzie wszystkie pola będą puste i gotowe do wprowadzenia nowych danych. W wierszu każdego podmiotu, w kolumnie 'Operacje', dostępne są trzy opcje. Pierwsza 'Podgląd' pozwala przenieść się do ekranu szczegółów kontrahenta, gdzie dostępne są wszystkie jego dane. Druga opcja 'Kontakty' przenosi nas do ekranu kontaktów kontrahenta, zaś trzecia opcja pozwala usunąć kontrahenta z katalogu. Przed usunięciem zostaniemy poproszeni o potwierdzenie operacji.

Przykładowy ekran z prośbą potwierdzenia usunięcia kontrahenta