jesteś tutaj: strona główna / pomoc / Podsumowanie roczne

Zestawienie roczne księgi przychodów i rozchodówStrona ta jest podsumowaniem rocznym księgi przychodów i rozchodów. każdy wiersz zawiera podsumowanie jednego miesiąca, zaś ostatni wiersz jest suma wszystkich dwunastu miesięcy. Zestawienie generowane jest dla roku wybranego z listy, domyślnie jest to aktualny rok. Zmieniając rok na liście automatycznie zmieni się również zestawienie.

Przykładowy ekran zestawienie rocznego

Drukowanie zestawienia rocznego

Pod zestawieniem rocznym znajduje się przycisk 'Drukuj'. Powoduje on otworzenie nowego okna, które przystosowane jest do wydrukowania zestawienia na drukarce. W przypadku nowych przeglądarek wydruk ten jest już dostosowany, jednak przy starszych przeglądarkach (lub indywidualnych potrzebach użytkownika) koniecze może okazać się wprowadzenie kilku zmian w ustawieniach. Aby wydrukować dane, w nowo otwartym oknie wybieramy z menu opcję 'Plik' lub 'File' (zależnie od wersji językowej), a następnie 'Podgląd wydruku' lub 'Print preview'. Po wybraniu tej opcji otwarty zostanie podgląd pokazujący jak dane wyglądać będą po wydrukowaniu.

Przykładowy ekran podglądu wydruku

Jedyną zmianą jaką należy wprowadzić to zmiana orientacji strony. Wszystkie dane są prezentowane w szerokich tabelach, a więc bardziej odpowiednią będzie orientacja pozioma. W tym celu na pasku narzędzi podglądu wciskamy ikonę 'Ustawienia strony' lub 'Page setup' i w dialogu ustawień wybieramy opcję 'Poziomo' lub 'Landscape'.

Przykładowy dialog ustawień strony

Zbędne są też 'Nagłówek' i 'Stopka', ale to zależy od osobistych upodobań. Po wprowadzeniu zmian, zamykamy dialog klawiszem 'OK', i wracamy do podglądu wydruku. Widzimy, że orientacja strony została zmieniona. Dane w tabeli są automatycznie dzielone na strony. Aby dokonać wydruku wybieramy z paska narzędzi opcję 'Drukuj' lub 'Print' i czekamy aż drukarka zakończy drukowanie.

Przykładowy ekran podglądu wydruku