jesteś tutaj: strona główna / pomoc / Ustawienia wydruków

Ustawienia wydruków dokumentówModuł ustawień wydruków dokumentów pozwala na indywidualne dopasowanie wyglądu wydruków. Dzięki zawartym tu ustawieniom możliwe jest dostosowanie różnych elementów wydruku dokumentów do potrzeb każdego użytkownika. W celu dokonania zmian ustawień wciskamy przycisk 'Edytuj' po czym wprowadzamy modyfikacje. Nowe ustawienia zatwierdzamy przyciskiem 'Zapisz', wciśnięcie przycisku 'Anuluj' cofa dokonane zmiany.

Przykładowy ekran ustawień wydruku dokumentów

Logo firmowe

Opcja ta pozwala wybrać drukowanie logo firmy na dokumentach. Jego umiejscownie jest zależne od kolejnych ustawień. Po zaznaczeniu opcji drukowania logo udostępniona zostanie możliwość wczytania pliku graficznego z Twoim logo. Najpierw wskazujemy lokalny plik z grafiką wciskając przycisk 'Przeglądaj...', a następnie 'Dodaj logo'. Ze względów bezpieczeństwa plik taki musi spełniać kilka kryteriów:
- format graficzny JPG, GIF lub PNG
- maksymalny rozmiar 700x130 pikseli
- wielkość maksymalnie 50kB
Po załadowaniu pliku od razu pojawi się jego podgląd. Wczytanie nowego pliku spowoduje automatyczne zastąpienie starego. Po załadowaniu pliku z logo dostępna staje się opcja 'Usuń logo', która po potwierdzeniu usuwa logo i wyłacza opcję jego drukowania. Wszystkie pliki przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, co uniemożliwia dotarcie do nich przez osoby niepowołane.

Pozycja logo

Opcja ta pozwala określić położenie, wprowadzonego do systemu, logo na drukowanym dokumencie. Dostępne są trzy pozycje: przy lewej krawędzi, centralnie lub przy prawej krawędzi.

Margines

Opcja ta umieszcza po lewej stronie wydruku dokumentu margines ułatwiający późniejsze wpięcie dokumentu do segregatora.

Oryginał

Opcja ta ustala widoczność napisu Oryginał/Kopia w górnej części wydruku.

Podpisy

Opcja ta ustala widoczność podpsiów osób upoważnionych na końcu wydruku.

Stopka

Opcja ta pozwala na umieszczenie tekstu w stopce wydrukowanego dokumentu. Tekst taki może być na przykład podziękowaniem za współpracę, życzeniami świątecznymi lub dodatkowymi danymi kontaktowymi.

Szablon

Szablony, dostępne z listy rozwijanej, pozwalają wybrać jeden spośród kilku wzorów wydruków dokumentów. Każdy z nich reprezentuje trochę inne ułożenie poszczególnych elementów dokumentu. Dla ułatwienia wyboru dla każdej z opcji dostępne są miniatury obrazujące szablon w sposób graficzny. Po najechaniu kursorem myszki na miniaturę zostanie ona powiększona do naturalnych rozmiarów.

Przykładowy ekran edycji ustawień wydruku dokumentów